Plastenička proizvodnja je sve zastupljenija u našim krajevima i to s razlogom – prinos u plastenicima je nekoliko puta veći u odnosu na proizvodnju na otvorenom, a samim tim veći su i prihodi. Dodatna prednost je mogućnost razvoja i berbe kvalitetnog povrća tokom cijele godine. Oko plasteničke proizvodnje ima više rada nego kod proizvodnje povrća na otvorenom, ali se uloženi trud i rad isplate. Ova godina je karakteristična zbog čestih temperaturnih promjena koje ne prijaju biljkama bez obzira o kojoj vrsti proizvodnje se radi. Sve to uticalo je na samu sezonu sazrijevanja plodova, stigli su znatno kasnije, ali je kvaliteta neupitna.
Adil Muhić je ove godine u plastenicima, na prijedlog sina Adina Muhića inžinjera poljoprivrede, primijenio određene novine koje su se zahvaljujući stručnosti i odličnom poznavanju materije pokazale vrlo dobrim potezom. Naime riječ je o drugačijoj sadnji paradajza koja za rezultat ima više i kvalitetnije plodove.
Ono što je najvažnije u ovim vrelim ljetnim danima, prema mišljenju Adila Muhića, je održati biljke u vegetaciji tj. u plasteniku osigurati optimalne uslove potrebne za nesmetan razvoj plodova najmanje još dva mjeseca. Kako je već duži niz godina prisutan na tržistu sa svojim proizvodima i kako je inzistirao na kvalitetu nema problema sa plasmanom robe. Prodaja je na pragu jer zadovoljne mušterije ponovo dolaze i preporučuju dalje.
U ovom slučaju „slika govori više od hiljadu riječi“ i reprezentuje pedantnost, iskustvo i znanje prozviđača, višegodišnji trud. Ovo je posao koji zahtjeva mnogo ulaganja, izdvojenog vremena, truda i odricanja. Poštujući pravila koja nalaže struka i pozitivna iskustva stečena dugogodišnjim radom željeni rezultati sigurno neće izostati.