Naslovnica VIJESTI INFO ATLETSKI KLUB „VOGOŠĆA“ USPJEŠAN U TUZLI

ATLETSKI KLUB „VOGOŠĆA“ USPJEŠAN U TUZLI

69

U nedjelju 23. juna 2024. godine u Tuzli je održano Pojedinačno prvenstvo BiH za mlađe juniorke i juniore (U18). Atletski klub „Vogošća“ predstavljale su tri takmičarke, koje su i ovaj put ostvarile odlične plasmane i rezultate.

Titulu Državne prvakinje BiH i zlatnu medalju osvojila je Zerina Bešlija u bacanju kugle sa najboljim rezultatom 13,57.

U disciplini 800 metara za žene Selsebil Sinanović osvojila je treće mjesto i bronzanu medalju, sa vremenom 2:31,04. U ovoj disciplini nastupila je i Erna Kišić koja je osvojila četvrto mjesto, također ostvarivši svoj lični rekord. Spomenimo i to da su Selsebil i Erna uzrasna kategorija U16 i da su nastupile u starijoj kategoriji U18, tako da je njihov uspjeh još i veći.