Naslovnica VIJESTI INFO RUKOMETAŠI VOGOŠĆE SLAVILI POBJEDU NAD EKIPOM DOBOJSKE SLOGE

RUKOMETAŠI VOGOŠĆE SLAVILI POBJEDU NAD EKIPOM DOBOJSKE SLOGE

60

Ljubitelji rukometa imali su priliku uživati u sjajnoj utakmici koja je odigrana u Sportskoj dvorani „Amel Bečković“ u Vogošći. Rukometaši Vogošće u okviru zaostalog susreta 4. kola Premijer lige BiH slavili su pobjedu nad ekipom dobojske Sloge rezultatom 27:26.

Prvi dio susreta pripao je domaćim rukometašima koji su konstantno bili u prednosti od nekoliko golova razlike. Sredinom utakmice rukometaši Vogošće bili su u prednosti sa četiri gola rezultatom 12:8, te tu prednost domaći uspijevaju sačuvati do odlaska na odmor. Rezultat nakon prvih trideset minuta bio je 17:13.

U drugom dijelu utakmice RK „Vogošća“ je rezultatski kontrolisala susret sve do 52. minute kada ekipa RK „Sloga“ stiže do preokreta rezultatom 23:24.

U narednim minutama uslijedila je borba za svaku loptu. Deset sekundi prije kraja rezultat je bio 26:26, a priliku za organizaciju napada imali su domaći. Prvi udarac upućen na gol Milutin Bogdanović uspješno je odbranio, ali se lopta odbija do Muhameda Zulfića koji na kraju postiže pogodak za konačnih 27:26.

Vogošću su do pobjede vodili Elis Memić i Mahir Burić sa po 6 postignutih pogodaka, dok je Ermin Ombaša dao 5 golova.

U sljedećem 6. kolu Premijer lige BiH RK „Vogošća“ biće domaćin ekipi RK “Konjuh” iz Živinica.

RK “Vogošća” trenutno se nalazi na 7. mjestu na tabeli sa osvojenih 6 bodova.

Rukometašima Vogošće želimo mnogo sreće u narednoj utakmici.